Bir Sayfa Seçin

Bunca video arasında sizi öne çıkaracak videolar için ihtiyacınız olan tek şey bir video stratejisi belirlemek. Neden mi?

1- Video İzlenir

Müşterilerin videoya olan ilgisi son üç yılda %89 arttı. 4 ajanstan yaklaşık 3’ü (%72) online video reklamların televizyon kadar, hatta daha fazla etkili olduğunu söylüyor.

2- Video Kişiseldir

Video, sizi tanımlayan tüm kelimelerin bir kolajı gibidir. Senaryo, seslendirme, müzik, görseller ve renklerden oluşan video içerik; mesajınızı en hayat dolu ve özgün biçimde iletmeniz için size ve markanıza özel bir alan yaratır.

3- Video Mobil Kullanıcıya Hitap Eder

Dijital dünya, mobil cihazlara meyletmişken reklam ve pazarlamanın da mobil kullanıcıya hitap etmesi gerekiyor. Akıllı telefon kullanıcılarının reklam ve markalı içerik izleme ve bu içerik hakkında konuşma ve paylaşma olasılığı çok daha yüksek. Video reklamlar; hızlı ve kolay tüketildiği ve daha havalı göründüğü için mobilde başarılı oluyor.

4- Video Paylaşılır

Kullanıcıların ürettiğiniz videoyu kendi sosyal ağlarında paylaşması, video içerik pazarlamasındaki en önemli adım. Video, ilgi çekici ve etkileyici bir içerik formu olduğu için arkadaşlarla paylaşılır ve hatta (kendimizden biliyoruz) tekrar tekrar izlenir. 

5- Video Duygusaldır

Video sadece bilgi vermekle kalmaz, izleyene bir deneyim yaşatır. Bu yüzden video ya da film izlerken kendimizi kaptırıyoruz. Videodakilerle birlikte ağlıyor, videodakilerle birlikte gülüyoruz. Özellikle müzik ve görsel kombinasyonu, dünyanın her yerinde insanların duygusal dengesini etkiler.

6- Video Evrenseldir

Görsellerin ve müziğin bir arada sunulduğu bir video, tüm kültürlerde bir anlama gelir. Doğrudan mesajın iletilmesi için ortak dil ya da altyazı gerekse de, genellikle videoların verdiği duygu evrenseldir. Psy’nin “Gangnam Style”, YouTube’un en çok izlenen videosu olduğunda, çoğumuz şarkının tek kelimesini anlamamıştık.

7- Video Hızlı Algılanan Özetlerdir

Videoların içeriği ve mesajı farklı olabilir. Değişmeyen şey, genel tüketici davranışıdır. İster eğlenceli ister bilgilendirici olsun, detayları hızla vermeye ve anlatmaya değil göstermeye, deneyimlemeye çalışın.

8- Video Eyleme Davet Eder

Videolar, basılı ya da metin ağırlıklı içeriklere göre, eyleme davet etmede çok daha güçlü bir araçtır. Üstelik bu çok doğal bir akışla gerçekleşir. Öyle ki, videonun sonuna “hemen al”, “şimdi incele” gibi kocaman bir CTA butonu koymadan videonuz eksik bile hissettirebilir. 

9- Video Karar Vermeye Yardım Eder

Kullanıcılar, video içeriği olan web sitelerde %88 daha fazla zaman geçiriyor. Internet kullanıcılarının %73’ü ise videosu olan ürün ve servisleri satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

10- Videolar Gittikçe Daha Popüler Oluyor

Geçtiğimiz yıl internette video izleyen kullanıcı trafiği toplam internet trafiğinin %64’ünü oluşturdu. 2021 yılında ise bu oranın %91’e çıkması bekleniyor. Bu nedenle video stratejisi, bugüne değil geleceğe de yatırım yapmak anlamına geliyor. Her şey bir kenara, sadece YouTube’un bile aylık 1 milyar tekil ziyaretçisi var. 

Burada bahsettiğimiz 10 sebep, neden video stratejileri için zaman ayırmanız gerektiği konusunda size “Acaba?” dedirtiyorsa, bizi arayın ya da e-mail atın. Birlikte neler yapabileceğimizi konuşalım.